Katarzyna Kotlęga urodziła się 9 września 1992 roku w Szczecinie. W wieku 7 lat rozpoczęła naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia w Szczecinie w klasie mgr Katarzyny Dziurdzikowskiej. Szkołę tę ukończyła z wyróżnieniem, odnosząc sukcesy w międzyszkolnych konkursach skrzypcowych. W roku 2011, zyskując bardzo dobre wyniki w nauce, ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im Feliksa Nowowiejskiego w Szczecinie, pod kierunkiem mgr Władimira Iwanciwa. W 2011 roku rozpoczęła naukę w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Marcina Baranowskiego i st. wykł. Małgorzaty Szadowiak. Obecnie studiuje w klasie prof. Marcina Baranowskiego i mgr Jana Romanowskiego.
W roku 2008 była stypendystką stowarzyszenia Odd Fallows oraz w roku 2010 laureatką w konkursie systemu stypendialnego „Akademia Sztuki” w Szczecinie.
Ponadto brała udział w licznych kursach mistrzowskich i warsztatach muzycznych w Darłowie, Kołobrzegu, Kudowie Zdrój, Busku Zdrój, Zakopanem, Głuchołazach pobierając lekcje u prof. Wandy Wiłkomirskiej, prof. Marcina Baranowskiego, prof. Jana Staniendy, prof. Magdalena Rezler-Niesiołowskiej, prof. Krzysztofa Śmietany, prof. Bartosza Bryły, prof. Tomasza Tomaszewskiego, prof. Włodzimierza Promińskiego.
Uczestniczyła w licznych projektach orkiestrowych takich jak: Polsko-Niemiecka Orkiestra Młodzieżowa Pomerania (lata 2008-2010), Warsztaty Chopinowskie Szczecin 2010, projekt „Talenty Szczecina” i wiele innych. Brała udział w koncertach w Polsce, a także w Niemczech i Belgii

Na początek