Anna Reszniak – urodzona w 1979 roku w Olsztynie.
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 4 lat. Jako ośmiolatka była uważana za cudowne dziecko, między innymi dzięki występom w telewizji i publicznym koncertom. Od 8 roku życia była uczona przez legendarnego polskiego skrzypka i nauczyciela, profesora Akademii Muzycznej w Warszawie – Zenona Brzewskiego. W latach 1992 – 1998 uczęszczała do OSM II st. – „Szkoła Talentów“ w Poznaniu, gdzie jej nauczycielami byli prof. Jadwiga Kaliszewska i prof. Marcin Baranowski. Szkołę ukończyła z wyróżnieniem.
Następnie studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Jadwigi Kaliszewskiej i prof. Marcina Baranowskiego i równolegle w klasie prof. Igora Ozima w Bernie ( Szwajcaria ). W wieku 21 lat otrzymała Artists Diploma Hochschule für Musik und Theater w Bernie. Od 2001 roku kontynuowała studia w Music Academy Zürich-Winterthur w solistycznej klasie prof. Gyorgy Pauka.
W latach 2002-2005 studiowała w klasie Maestro Jean-Jacques Kantorowa w Conservatoire National Superieur de Musique w Paryżu.

Anna Reszniak otrzymała wiele nagród, zarówno na krajowych jak i zagranicznych konkursach skrzypcowych, m. in.:

  • International Kloster Schöntal Competiton (Germany,1995)
  • National K.Serwaczynski Competition in Lublin (1996)
  • International Louis Spohr Competition in Weimar (1998)
  • Shlomo Mintz Competition Sion-Valais (2002)
  • Duttweiler-Hug Stiftung Wettbewerb in Zurich (2002)

W 1996 roku Anna Reszniak została najmłodszą finalistką XI Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, gdzie zdobyła V nagrodę i nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dzieła Karola Szymanowskiego. Wkrótce po tym sukcesie została uhonorowana nagrodą Telewizji Polskiej – „Osobowość 96“.

W marcu 2000 roku wygrała Grand Prix na Rahn-Competition i zadebiutowała w Szwajcarii, wykonując koncert skrzypcowy A. Chaczaturiana pod dyrekcją Howarda Griffitha w Tonhalle-Zürich. W 2001 otrzymała prestiżową nagrodę Instytutu im. Ks. Wawrzyniaka w Poznaniu – „Nadzieja Wielkopolski“. W 2003 roku jej duet skrzypcowo – wiolonczelowy zdobył I nagrodę na Konkursie Muzyki Kameralnej Kiwanis Club w Zurichu.
Anna Reszniak grała koncerty solowe z wieloma Europejskimi Orkiestrami prowadzonymi przez takich dyrygentów jak: Christoph Mueller, Arie van Beek, Agnieszka Duczmal, Grzegorz Nowak, Mark Kisoczy, Shlomo Mintz, Howard Griffiths oraz Jean-Jacques Kantorow. W 2005 roku wykonywała wszystkie 24 Kaprysy N. Paganiniego podczas jednego koncertu. Odbyła również trasę koncertową w Szwajcarii ( Tonhalle w Zurichu, Sale Koncertowe Konserwatorium w Genewie i Lugano ).
Anna Reszniak często prowadzi, jako koncertmistrz, różne orkiestry w Szwajcarii i Hiszpanii.
W listopadzie 2006 była koncertmistrzem i solistką orkiestry Sinfonica de Galicia prowadzonej przez Carlo Rizzi, wykonując Suity „Ein Heldenleben“ oraz „Rosenkavalier“ Richarda Straussa w wielu miastach Hiszpanii i Portugalii.
Od września 2007 roku pełni funkcję – an assistent concertmaster Orquesta del Palau de les Arts “Reina Sofía” w Valencia w Hiszpanii, prowadzonej przez Dyrektora Muzycznego – Lorina Maazela.

Na początek