Hanna Wranik – urodziła się w 1991 roku w Raciborzu. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Bielsku-Białej, którą ukończyła w 2009 roku w klasie mgr Józefa Iwanowicza. W latach 2009 – 2012 studiowała w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Jarosława Pietrzaka. Od 2012 roku studiuje w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego oraz as. Joanny Kreft.

Wyróżnienia i nagrody:

  • Wyróżnienie – Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Klas Skrzypiec i Altówki Szkół Muzycznych Ist. , Warszawa 2003
  • First Prize – 23rd Young Musician International Competition – “Citta di Barletta“, Włochy 2013
  • First Absolute Prize – 5th International Music Competition – “Citta di Francavilla Fontana“, “Terra degli Imperiali“ Prize, Włochy 2013
  • I nagroda XVI Concorso Internationale „Vincenzo Scaramuzza” Citta di Crotone 2013 Włochy

Była członkiem Lucerne Festival Academy Orchestra, kierowanej przez Pierre’a Boulez’a w Lucernie (Szwajcaria). Brała udział w koncertach w Polsce, Niemczech, Szwajcarii i we Włoszech.
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Kołobrzegu, Żaganiu, Łańcucie, Dusznikach-Zdroju, Żychlinie, Bielsku-Białej, Zakopanem, Busku – Zdroju w klasie: prof. prof. Krzysztofa Śmietany, Wiesława Kwaśnego, Rolanda Baldiniego, Jarosława Pietrzaka, Marcina Baranowskiego, Y.Volgin’a, Henryka Kowalskiego.

Na początek