Turek Magda

 

Magdalena Turek (ur. 1998) rozpoczęła naukę gry na skrzypcach w wieku 6 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. I. J. Paderewskiego w Krakowie jako uczennica mgr Ireny Wójtowicz. Od 2011 roku kształciła się pod kierunkiem mgr Katarzyny Balas w PSM II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, a od 2017 roku jest studentką Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego.

W ostatnich latach została laureatką konkursów:

  • III Nagroda – IX Ogólnopolskie Forum Młodych Instrumentalistów w Rybniku 2013
  • III Nagroda w grupie młodszej i nagroda dla najlepszego uczestnika z Małopolski – IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów w Krakowie 2013
  • III Nagroda – IX Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów w Jaśle 2013
  • III Nagroda – III Ogólnopolski Festiwal Skrzypcowy w Kielcach 2014
  • III Nagroda – XIII Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy „Młody Paganini” w Legnicy 2015
  • wyróżnienie – XI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Aleksandry Januszajtis w Gdańsku 2015
  • III Nagroda w grupie starszej – V Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów w Krakowie 2016

Występowała solo z młodzieżową orkiestrą Fresco Sonare pod batutą Moniki Bachowskiej. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez profesorów: Marcina Baranowskiego, Kaję Danczowską, Arkadiusza Kubicę, Wiesława Kwaśnego, Pawła Radzińskiego, Benjamina Schmida, Jana Staniendę, Piotra Tarcholika, Edwarda Zienkowskiego. Współtworząc zespół Cracow Youth Chamber Orchestra koncertowała na Ukrainie, w Izraelu, USA,  Norwegii, na Islandii, w Rosji i we Francji. Była laureatką programów stypendialnych Fundacji Sapere Auso oraz Lions Club Stare Miasto, a obecnie jest honorową stypendystką Fundacji Pro Musica Bona.

 

Na początek