Mierzwa Natalia

 

Natalia Mierzwa urodziła się 17 sierpnia 1998 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. T. Wrońskiego w Tomaszowie Mazowieckim.  Ukończyła ją z wyróżnieniem w klasie mgr Magdaleny Milczarek.  Edukację kontynuowała w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie mgr Mariusza Zielińskiego. Obecnie studentka Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Marcina Baranowskiego i as. Joanny Kreft.

Jest laureatką nagród na konkursach skrzypcowych:

  • III Nagroda na I Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym, Cieszyn 2012
  • wyróżnienie na V Młodzieżowym Konkursie na Skrzypce Solo Tadeusza Wrońskiego, Tomaszów Mazowiecki 2014

Brała udział w lekcjach oraz kursach mistrzowskich (m.in. Bałoszyce, Busko – Zdrój) z takimi znamienitymi pedagogami jak: prof. Marcin Baranowski, prof. Krzysztof Jakowicz, dr hab. Jakub Jakowicz, dr hab. Robert Kabara, prof. Łukasz Błaszczyk, mgr Jefim Stinerman,  mgr Mariusz Zieliński oraz mgr Janusz Gajownik.

Brała udział również w trzech edycjach Młodzieżowej Orkiestry Regionu Łódzkiego ,,Sinfonietta” oraz koncertach w ramach Wędrownego Festiwalu ,,Kolory Polski”.

 

Na początek